Miejsce:
Bieszczady
Charakter trasy:
PWN, czyli Pieszy. Wędrowny, Namiotowy. Odcinki dzienne będą wynosić około 20-25 pkt. GOT (1 GOT = 1 km lub 100 m podejścia w pionie). Codziennie zmieniamy miejsce noclegu, a nocować będziemy zarówno na dziko, jak i w cywilizacji (pola namiotowe, agro, baza). Posiłki przygotowujemy wspólnie. Gdzie się da - gotujemy na ogniskach, gdzie się nie da - na maszynkach gazowych. Będzie też kilka posiłków w bieszczadzkich knajpach.
Termin:
5-13 sierpnia 2023 r. (9 dni w górach, ale można też dołączyć na krócej)
Start (odjazd pociągu): sobota 5.08., godz. 5:25, Warszawa Centralna
Powrót do Warszawy: niedziela 13.08, późnym wieczorem
Dla kogo:
Dla Ciebie :-)
Koszt:
Szacunkowo: max. 800 zł (zapewne trochę mniej). Obejmuje koszty transportu z/do Warszawy, jedzenie, opłaty za noclegi, atrakcje wraz z niespodzianką (patrz niżej).
Zbieram zaliczkę na bilety kolejowe. Ubezpieczenie we własnym zakresie!
Prowadzący:
Mariusz Pietrzak "Dzidek", pietrzak.mr [zwierz] gmail.com
Trasa:
Będziemy wędrować Głównym Szlakiem Beskidzkim od Komańczy do Wołosatego.
Komańcza - Jeziorka Duszatyńskie - Chryszczata - przełęcz Żebrak - Wołosań - Cisna - Małe Jasło - Jasło - Okrąglik - Fereczata - Smerek, wieś - Smerek, góra - Przełęcz Orłowicza - Połonina Wetlińska - Berehy Górne - Połonina Caryńska - Ustrzyki Górne - Szeroki Wierch - Tarnica - Halicz - Rozsypaniec - Przełęcz Bukowska - Wołosate.
Atrakcje:
Największe bieszczadzkie hity - jez. Duszatyńskie, Chryszczata, połoniny, chatka Puchatka, Tarnica...
Na Biegu Rzeźnika biegacze pokonywali tę trasę w kilkanaście godzin. Nam zajmie to tydzień :-) Będzie czas, żeby podelektować się pięknem gór.
Z atrakcji antropogenicznych po drodze będzie klasztor w Komańczy (miejsce internowania kard. Stefana Wyszyńskiego), ślady po Wielkiej Wojnie, cerkwisko i cmentarz bojkowski, Zielony Domek. Jeśli starczy nam czasu, to wpadniemy do cerkwi bojkowskiej z listy UNESCO i zajrzymy do Chaty Socjologa. A na sam koniec będzie niespodzianka kolejowa :-)
W niedzielę 6.08. i 13.08. będzie możliwość uczestnictwa we Mszy Św.
Ekwipunek:
Sprzęt: śpiwór, karimata, latarka z zapasowymi bateriami, menażka, kubek, łyżka, nóż. Osoby wyznaczone wezmą namioty oraz maszynki gazowe.
Ubranie: polar, coś od deszczu, coś od wiatru, grube skarpety, rozchodzone i wygodne buty za kostkę, obuwie do bazy/na biwak (np. sandały), czapka od słońca.
Dokumenty: dowód osobisty, legitymacja szkolna lub studencka, dokument ubezpieczenia.
Apteczka: leki osobiste, gaziki jałowe, plastry opatrunkowe, bandaż elastyczny.
Jedzenie: na kilka pierwszych dni - szczegóły podam zainteresowanym.
Poza tym aparat, kamerę, gitarę, śpiewnik... Pamiętajcie tylko, że cały swój dobytek (i część wspólnego ;-) będziecie nosić na własnych plecach.
Wszystko zapakujcie w foliowe worki, gdyż nie ma nieprzemakalnych plecaków.
Zapisy:
przez FORMULARZ - im szybciej tym lepiej, bo liczba miejsc w pociągu jest ograniczona
Zgłoszenie się na wyjazd jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa: http://www.skpb.waw.pl/wyjazdy/regulamin-wyjazdow.html
ZAPRASZAM SERDECZNIE
Dzidek
Przedwiośnie w Bieszczadach (fot. Dzidek)
Wiosna w Bieszczadach (fot. Dzidek)
Wędrówka w Bieszczadach (fot. Dzidek)
Las w Bieszczadach (fot. Dzidek)
Wieczór w Bieszczadach (fot. Dzidek)
Zgłoszenie się na wyjazd jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa.