Trasa: Piesza, namiotowa
Prowadzący: Paweł Bieniek (pawbieniek(at)gmail.com),Ania Urbańska, Dorota Lutyk
Wyjazd: 30.04 (poniedziałek) wieczorem z Warszawy
Powrót: 5.05 (sobota) wieczorem do Warszawy
I oto jest. Kolejna szansa na przekraczanie granic (przede wszystkim absurdu ale i nie tylko). Po wrześniowej wyrypie na Ukrainę z rumuńskimi pastuchami i innymi szanownymi gośćmi, tym razem na warsztat bierzemy Beskid Niski. Bez zbędnego pitu pitu na początek postawimy kilka kroków na Słowacji i wschodnią ścianą przypuścimy atak na Najwyższy z Najniższych (Busov!). W następnej kolejce dla zdrowotności skosztujemy wody z cudownego źródełka na Świętej Górze Jawor, zobaczymy kilka cmentarzy z I Wojny Światowej (w tym jeden z najładniejszych na Rotundzie) i odwiedzimy odludne, bardzo klimatyczne doliny gdzie do lat 40tych ubiegłego wieku tętniło życie. A po 4ch dniach wspólnej włóczęgi dojdziemy do Ożennej na ześrodkowanie, jadąc na (dozwolonym) dopingu z cudownego źródełka wygramy kilka konkursów sprawnościowych (oczywiście że z nagrodami!) i w sobotę opuścimy Beskid Niski.
Podsumowując. Jeśli jesteś ciekaw:
- Dlaczego wydawnictwo Andrzeja Stasiuka nazywa się „Czarne”?
- Skąd wziął się smak serka Almette „Czosnek Niedźwiedzi”?
- Jak można być jednocześnie w Polsce i na Słowacji (obiema nogami i całym sobą i w Polsce i na Słowacji)?
- Dlaczego wieś Lipna wcale nie jest lipna?
- Co robili rumuńscy pastuchowie we wrześniu na Ukrainie?
Ciekaw?! Zapraszamy.
Śpimy w namiotach (jeśli masz namiot to pisz od razu, jeśli nie to damy radę, się pomieścimy), gotujemy na ognisku, nie bierzemy jeńców i jedziemy po bandzie.
Kontakt i zapisy: pawbieniek(at)gmail.com
Trasa:
1 dzień (01.03): lądowanie rano w Krynicy => Muszynka - Petrova - Busov (1002 mnp - najwyższy szczyt w Niskim!) - okolice Blechnarki
2 dzień (02.03): okolice Blechnarki - Jawor - Wysowa - Kozie Żebro - Regietów - Rotunda - przełęcz Dział-Jaworzyna
3 dzień (03.03): przełęcz Dział-Jaworzyna - Jaworzyna - Konieczna - Lipna - Czarne
4 dzień (04.03): Czarne - Radocyna - Dębi Wierch - Ożenna
5 dzień (05.03): powrót do W-wy
Koszt: Około 270 PLNów : Ok. 150 PLNów (jedzenie+ześrodkowanie) plus dojazd-odjazd ok. 120 PLNów (studenci < 26 lat odpowiednio mniej)
Uwaga!
Zapisy tylko do 15.04 (konieczność zebrania zaliczki na bilety i zakupu tychże). Późniejsze zapisy jak najbardziej możliwe ale wtedy dojazd do Krynicy na własną rękę. Start trasy w Krynicy 01.05 o godz. 06.00.
Z namiotami sytuacja jest napięta więc przy zgłoszeniach proszę uwzględnić zabranie własnego namiotu (ktoś z rodziny lub znajomych pewnie chętnie użyczy, ewentualnie pretekst do zakupu swojego namiotu).
Uwaga uwaga!
Sytuacja zmienia się dosyć dynamicznie i w tej chwili posiadamy kilka wolnych miejsc w namiotach. Także brak własnego namiotu nie jest przeszkodą w udziale w trasie. Proszę się dowiadywać na bieżąco.