Beskid Niski to nie jest miejsce na mapie... Beskid Niski to miejsce w nas :-)
Zapraszam w Sudety Wschodnie. Będzie (prawie) jak w Beskidzie Niskim.
Charakter trasy:
Wyjazd namiotowy, pieszy.
Termin:
27 kwietnia - 5 maja 2019 r.
Zbiórka w sobotę 27.04. o godz. 5:40, dworzec PKP Warszawa Centralna
Wyjazd w sobotę 27.04. o godz. 6:00, IC ŚNIEŻKA do Wrocławia
Możesz też dołączyć po drodze, np. we Wrocławiu o godz. 9:55
Powrót do Warszawy w niedzielę 5.05. wieczorem.
Dla kogo:
Dla Ciebie :-))
Koszt:
ok. 600 zł (łącznie z dojazdem)
Prowadzący:
Mariusz Pietrzak "Dzidek"
Trasa:
Trasa nie jest jeszcze całkiem sprecyzowana, ale może wyglądać tak:
Bystrzyca Kłodzka - Suchoń - Czarna Góra - Igliczna - Międzygórze - Trójmorski Wierch - Śnieżnik - Rudawiec - Postawna - Kowadło - Bielice - Trojak - Lądek Zdrój - Lutynia - Borówkowa - Złoty Stok.
(kierunek przebycia trasy i dokładniejszy przebieg są w trakcie ustalania).
W planach jest zdobycie kilkunastu tysięczników :-)
Atrakcje:
Przemierzymy trzy grupy górskie Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie i Złote w poszukiwaniu wiosny. Masyw Śnieżnika jest najwyższy w polskich Sudetach Wschodnich. Natomiast Góry Bialskie uznawane są za jeden z dzikszych rejonów polskich Sudetów. Są tutaj doliny z pozostałościami częściowo wyludnionych wsi, zbocza dolin pokryte łąkami i leśne knieje na stokach gór. Z wielu miejsc będziemy podziwiać widoki na dalsze partie Sudetów. Być może dojrzymy Karkonosze, a przy sprzyjających warunkach może nawet będzie widać Tatry i Beskidy z Babią Górą. Wdrapiemy się na kilka doskonałych punktów widokowych z wieżami widokowymi, zajrzymy do doliny Lutyni, żywcem wyjętej z krajobrazów Beskidu Niskiego, obejrzymy trochę skałek i kamieniołomów. Po drodze zahaczymy też o wiele atrakcji krajoznawczych takich jak zabytkowe kościoły, sztolnie uranowe, kopalnię złota, zabytkowe kościoły, starą zabudowę sudeckich wsi i miasteczek, muzeum filumenistyczne, uzdrowiska z wodami leczniczymi, których będzie można posmakować. Zajrzymy też do braci Czechów, więc będzie też okazja skosztowania czeskich potraw.
Ale nade wszystko atrakcją tego wyjazdu będzie WIOSNA ! Będzie można się przekonać, że w Sudetach trawa jest równie zielona, pierwiosnki i kaczeńce równie żółte, kwitnąca tarnina równie biała (i kłująca;-), a szum potoku i ciepły powiew wiatru równie przyjemny jak w Beskidzie Niskim :-)
O wyjeździe:
Wędrujemy z plecakami z miejsca na miejsce (około 15-20 km dziennie). Nocujemy w różnych miejscach: przy schroniskach, na polu namiotowym, ale też w naturze. Posiłki robimy wspólnie. Część obiadów lub obiadokolacji gotujemy na ognisku, a część zjemy w schronisku lub sudeckim barze. Może się też przydać maszynka gazowa. Zapraszam :-)
Będzie możliwość wzięcia udziału w mszach świętych w niedziele 28 kwietnia i 5 maja.
NIE DOCIERAMY NA ZEŚRODKOWANIE RAJDU.
Ekwipunek:
Przeczytaj zakładkę rajdową "Co zabrać ze sobą?"
Nie musisz posiadać namiotu, żeby się z nami zabrać - ktoś na pewno cię do siebie przygarnie :-)
Informacje o tym, co zabrać do jedzenia przekażę zgłoszonym przed wyjazdem.
Zapisy:
Przez formularz: ZAPISUJĘ SIĘ
Kontakt: pietrzak.mr [zwierz] gmail [kropka] com
W razie wątpliwości pytaj.
Serdecznie zapraszam
Dzidek
Widok z Przełęczy Lądeckiej w stronę doliny Lutyni (Góry Złote) [źródło: domena publiczna]
"Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa www.skpb.waw.pl"