Nogą tupię sobie w takt i bieszczadzki czuję smak.
Kieruję myśli sobie tam.
Jeszcze dzień i będę tu, już wesoły krzyknę mu.
Zaśpiewam to co w duszy mam!
Tych, którzy jeszcze ich nie zasmakowali i tych, którzy bardzo chcą tam wrócić, tych którzy lubią ciszę i którym ciągle coś gra w duszy – zapraszamy na 4-dniowy wyjazd w polskie Bieszczady. Zajrzymy w miejsca trochę mniej znane i rzadziej uczęszczane, aby znaleźć tam ciszę i wypełnić ją śpiewem. Wkroczymy do opuszczonych wsi i leśnych ostępów, odwiedzimy pobliskie zabytki architektury sakralnej, a wolne chwile wypełnimy grą na gitarze, patrzeniem się w gwiazdy i degustacją najlepszego bieszczadzkiego sushi. Dziennie przewidujemy mniej więcej 6-8 godzin marszu i fakultatywne wieczorne/poranne spacery.
Kiedy: 26-29 września. Wyjeżdżamy z Warszawy w nocy z środy na czwartek (25/26.09), wracamy w niedzielę wieczorem.
Trasa: Wycieczkę rozpoczynamy w czwartek rano w Zatwarnicy. Przejdziemy przez Dwernik Kamień i Nasiczne na Przysłup Caryński, a następnego dnia przez Magurę Stuposiańską i grzbiet Otrytu do Lutowisk. Po drodze wyskoczymy też na lekko na Połoninę Caryńską. W sobotę zwiedzimy najstarszą z zachowanych, bieszczadzkich cerkwi w Smolniku oraz poszukamy śladów dawnych wsi w dolinie Sanu, których mieszkańców wysiedlono po drugiej wojnie światowej na tereny ZSRR. Wieczorem dotrzemy na ześrodkowanie Rajdu Połoniny w Dydiowej, gdzie dobrą zabawę zapewnią nam organizatorzy. W niedzielę za to wpadniemy na żubra, jeśli wystarczy nam czasu;)
Noclegi: wstyd przyznać, ale trochę luksus. Nocujemy w schronisku i w zaprzyjaźnionym domu, a na ześrodkowaniu
pod namiotami, które zapewnią nam organizatorzy.
Koszt wyjazdu: ok. 400 zł
Zapisy: przez formularz. Liczba miejsc ograniczona! Brak miejsc - zapisy na listę rezerwową!
Prowadzący: Marcin Błoński & Maks Zachary Walewski (maks.walewski[at]gmail.com)
ZAPRASZAMY!
Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa.
Foto: Marcin Błoński & https://www.facebook.com/BlaszakDwernik